Windows 7 Şifresi Bulma Windows 7 Şifresini Kırma

windows7

Windows 7 Şifresini unuttum ne yapıcam diye düşünmeyin windows7 şifresini nasıl kırarım diyorsan aşağıdaki yönergeleri izleyin ve şifrenizi bulun format atmaktan kurtulun ve şimdi başlıyoruz

Adım Adım Şifre Kaldırma

Bilgisayarınızda Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsunuz ama kullanıcı giriş şifrenizi hatırlayamadığınız için sistemi açamıyorsunuz.Bu durumda hangi yöntemle şifrenizi hatırlayacaksınız onu aktarmaya çalışacağım.”Ben şifremi asla unutmam” dediğinizi duyar gibiyim ama sakın büyük konuşmayın.

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_9_4.jpg
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_11_3.jpg
Unuttuğunuz Windows şifresini, 5 dakika içinde hatırlayabilir,değiştirebilir veya şifreyi tamamen kaldırabilirsiniz.
Bu yöntemi kötü amaçlar için kullanmayacağınızdan adım gibi eminim Bu yüzden anlatmaya başlıyorum…
Öncelikle bizim bir yazılıma ihtiyacımız olacak.
Bu yazılımın ismi Elcomsoft System Recovery Professional.Bu uygulamayı bir şekilde bulup indirmeniz gerekiyor.Derste kullandığım 3.0 Build 466 versiyonudur.
Programın kendi web sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

7zip şifresi : bilisimservisi.net

Desteklediği sistemler; Windows 7 (32 bit), Windows 7 (64 bit), Windows Vista (32 bit), Windows Vista (64 bit), Windows Server 2003/2008, Windows 2000, Windows XP, Windows 98
140 MB civarında olan bu uygulama, önyükleme (Boot) özelliğine sahip, .iso kalıp dosyasıdır.
Bu uygulamayı kullanabilmemiz için boş bir CD’ye ve tercihen Nero programına ihtiyacımız olacak ve tabiki CD sürücüsünede Burda önemli olan bu .iso kalıp dosyasını CD’ye nasıl yazacağımızdır.Basit bir veri diski yazar gibi değil tabiki.
Çünkü oluşturacağımız CD’nin önyükleme (Boot) yeteneğine sahip olması gerekiyor.

Nero’nun “Kalıbı Diske Yazdır” seçeneğini kullanarak bu .iso kalıp dosyasını CD’ye yazdıracağız.Bu seçenek Nero versiyonlarına göre farklılık gösterir.Oluşturacağınız CD bu şekilde önyüklemeli, diğer bir değişle BOOT’lu CD olacak :)
Hazırladığımız CD’nin sistem açılışında görünebilmesi için, BIOS ayarlarında CD-ROM’un ilk aygıt olarak ayarlanması gerekir.Bu işi BIOS setup’a girerek yapabilirsiniz.
BIOS yazılımı her anakart marka ve modeline göre farklılık gösterir ama hepsi birbirine benzer.BIOS’un BOOT ayarlarına girerek 1. aygıtı CD-ROM olarak gösterin.Ben örnek bir resim paylaşıyorum.Her BIOS’ta mantık aynıdır..

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_18.jpg
1- Hazırladığınız CD’yi bilgisayara takın ve reset tuşuna basın.Sistem otomatik CD’yi görecek ve önyüklemeyi başlatacak.Ekranda “Press any key to boot from CD or DVD” (CD veya DVD’den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın) yazdığını görürsünüz, herhangi bir tuşa basıp devam edin.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/565656.jpg
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_13_1.jpg
– Kısa bir beklemeden sonra programın arayüzü karşınıza çıkacak.İlk pencerede programın lisans anlaşmasının yazılı olduğunu bir sayfa yer alır..
– “I accept the agreement” kutuçuğunu seçip anlaşmayı kabul etmemiz gerekiyor.Seçtikten sonra OK butonuna basıp devam ediyoruz..

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_2_29.jpg
2- Şimdiki penrecede ise sistemde bulunan sürücüler liste halinde gözükecek.Bu listede sürücüler ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_4_4.jpg
– Burada hiçbirşey yapmadan Next (İleri) butonuna tıklayıp devam ediyoruz.
3- Sonraki sayfadada aynı şekilde devam ediyoruz.Resimde gördüğünüz 2 seçeneğin işaretli olmasına dikkat edin.Bizim işimizle ilgili seçenekler bunlar.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_6_4.jpg
4- Şimdi ise Windows’un kurulu olduğu dizini seçmemiz isteniyor.Program Windows’un kurulu olduğu dizini otomatik olarak görücektir.Bu kısımdada yapmanız gereken birşey yok.
– Eğer sisteminizde birden fazla işletim sistemi kuruluysa program hepsini görecektir ve select menüsü altından şifresini sıfırlamak istediğiniz Windows’a ait dizini seçmeniz gerekiyor.
Örnek olarak benim sistemde 2 işletim sistemi yer alıyor. C: sürücüsünde Windows 7 ve E: sürüsünde Windows XP kurulu.Ben buradan hangisinde işlem yapmak istiyorsam onu seçiyorum.

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_8_4.jpg
– Windows 7 nin şifresini unuttuğumu varsayıyorum ve C: sürcüsünü seçip tekrar Next (İleri) butonuna basıyorum.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_10_5.jpg
5- Bu pencerede ise şifresini sıfırlamak istediğim kullanıcıyı seçmem gerekiyor.Kullanıcı adımı seçiyorum ve Next butonuna basıyorum.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_17.jpg
– Password kutucuğunda unuttuğunuz şifreyi görebilirsiniz.Dilerseniz bu kutucuğu temizleyebilir veya yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.Bu kutucuğu boş kaydettiğiniz taktirde kulanıcının şifresini kaldırmış olursunuz ve Windows açılışta şifre sormayacaktır.
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_19.jpg
Ben şifreyi tamamen kaldırmak istiyorum ve Password formunda yazan şifreyi siliyorum.

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_21.jpg
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_24.jpg
– Apply dedikten sonra bana SAM dosyasını yedeklemeyi isteyip istemediğimi soran bir uyarı penresi açılıyor.Bu uyarıya YESdiyorum ve kaydetmek istediğim konumu seçip Save butonuna basıyorum.Eski SAM dosyamız same.old isminde belirttiğimiz yere kaydedilecektir.Herhangi bir olumsuz durumda eski SAM dosyasını kullanabilirsiniz.Bu olumsuz bir durum oluşacağı anlamına gelmiyor.Windows şifresini unutmaktan daha olumsuz bir durum olamaz zaten ;)
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_7_4.jpg
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_5454.jpg
SAM dosyası Windows kullanıcı hesaplarına ait bilgilerin kayıtlı olduğu bir dosyadır.Bu dosyaya Windows/System32/config/altından ulaşabilirsiniz.Bu dosyayı direkt açamazsınız.Microsoft Office Converter ile office belgesine çevirip açabilirsiniz.
En sonda çıkan 2 uyarıyada YES dedikten sonra sistem yeniden başlayacaktır ve
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/sdfsdf.jpg
http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/Untitled_14.jpg
Windows’a Hoşgeldiniz!

http://www.bilisimservisi.net/resim/windows7sifre/hg.jpg

 Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

123 Yorum Yapıldı
 • murad diyor ki:

  eyvallah bilader.ALLAH razı olsun senden tam işimi gördü…teşekkür ederim…

 • fatih diyor ki:

  ben herseyi yaptım isoyu yazdım cdye snra pcyi yeniden baslattım windows dosyaları yüklüyor dedi dolunca vistanın pc acılırken gelen windows baslıyor geldi o da dolunca mavi bi ekran geldi dondu öyle ne yapmam gerek yardım edin lütfen

 • Talha diyor ki:

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BU SİTEYİ YAPAN ARKADAŞTANDA BU PAYLAŞIMI EKLEYENDE VARYA NASIL SEVABA GİRDİĞİNİZİ ANLATAMAM. DÜN AKŞAMDAN BERİ UĞRAŞIYORUM BÜTÜN SİTELERİ DOLAŞTIM YOK YAPAMADIM BİR TÜRLÜ BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRECEKTİM BU YAZIDAKİLERİ YAPTIM SONUNDA OLDU ALLAH TUTTUĞUNU ALTIN ETSİN CANIM KARDEŞİM..

  ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER..

  HELAL OLSUN

 • muhammed diyor ki:

  İbrahim atalay lütfen yardm edermsn herseyi yaptım cd yi taktım yeniden bslattım bios ayarlarınıda yaptım sonra windows dosyaları yüklüyor geldi oda dolunca mavi bi ekran geldi öyle kaldı anca reset atınca düzeliyor lütfen yardım et allah rızası icin lütfen.

 • Semih Kürşat diyor ki:

  S.a kardeşim ben denileniş yaptım. Fakat farem çalışmıyor orada ve şıkkı seçip ilerleyemiyorum klavye iilede gelinmiyor.

 • uzman diyor ki:

  Allah razı olsun formattan kurtardın beni.Allah ta seni derdin varsa eğer dertlerinden kurtarsın

 • muhammed diyor ki:

  allah senden razu olsun

 • Muhammed Tecimen diyor ki:

  Kardeş o Cd yı nasıl yapacaz anlayamadımAutorun felan dıyo dıscın ıcınde ama pc gormuyo neden Allehrızası ıcın yardım et lutfen ..:(

 • halil diyor ki:

  ALLAH BİN RAZI OLSUN KARDEŞ BU SİTEYİ YAPANDANDA PAYLASANDANDA SAOLUN BE COK İŞİME YARADI.

 • mehmet ali diyor ki:

  giriyorum boot sisteminden flaşa attım flaşı seçiyorum ve MİSSİNG OPERATİN SYSTM diye yazı çıkıyor baya bi bekledim ama geçmedş bende kapatımp açtım ne yapmalıyım yardım et lütfen admin

1 3